Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Złaz w Pakości

W dniach 26 - 27 listopada 2010 nasi gniewkowscy harcerze brali udział w Złazie Hufca Inowrocław w 100- lecie ZHP.

Zlot harcerskich drużyn odbył się w Pakości.

Piątkowe popołudnie przywitało nas lekkim mrozem, ale z uśmiechem na buziach i gorącym zapałem do kolejnych działań ruszyliśmy na szlak. Po przybyciu na miejsce, stawiliśmy się zaraz na uroczysty apel, rozpoczynający harcerskie działania. Potem kolacja i……… niespodzianka. Jak się okazało był to wymarsz do pakoskiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert zespołu The Fast Guitar” z Mogilna, uczestników zmagań w programie „Mam talent”. Nie trzeba było długo czekać, kiedy to druhny i druhowie ruszyli w rytm granych utworów do muzycznej gimnastyki. Na zakończenie nie obyło się oczywiście bez autografów. Druhna Nowicka wyzbyła się wszystkich kartek, które miała w kieszeni i… pióra. Po powrocie chwila odpoczynku i dalsze zadania. Ok. 21.30 ruszyliśmy na nocny bieg patrolowy po gminie Pakość. Pokonując trasę rozwiązywaliśmy zadania, które otrzymywaliśmy na kolejnych punktach. Dla niektórych zuchów był to chrzest bojowy, ale wszyscy dzielnie ukończyli trasę. Około północy wróciliśmy na nocleg.

Kolejny dzień rozpoczął się już ok. 6.30 pobudką. Śniadanie i wymarsz na pakoski rynek, aby wziąć udział w uroczystym apelu. Wśród przybyłych gości nie zabrakło oczywiście druhny Lucyny Andrysiak komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, burmistrza Miasta i Gminy Pakość pana Wiesława Kończala, oraz wszystkich druhów i druhen, dla których harcerstwo stanowiło i stanowi ważny element życia. Następnie przemarsz do kościoła na harcerską Mszę Świętą. Ostatnim punktem Złazu było zaprezentowanie dorobku drużyn stanowiących rodzinę Hufca Inowrocław. Śpiewem, tańcem, gawędą, pantomimą, prezentacjami multimedialnymi zuchy i harcerze pokazywali dorobek swojej harcerskiej pracy.

Zmęczeni, ale w wesołym nastroju i bogatsi o kolejne doświadczenia wróciliśmy do Gniewkowa

fotki tu: Pakość


Maria Świderska

 

Galeria

Ostatnio dodane