Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Obóz harcerski 07.2010

Jak co roku zuchy i harcerze ze Szczepu ZHP działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie spędzali wakacje na obozie harcerskim. W tym roku była to miejscowość Kłębowo, leżąca nieopodal Lidzbarka Warmińskiego, czyli samo serce Warmii.

Podczas pobytu nasi wychowankowie realizowali zadania z zakresu metodyki harcerskiej, oraz zagadnienia programu profilaktycznego „¯yjmy zdrowiej i bezpieczniej”. Chętnie brali udział w rozgrywanych meczach badmintona, piłki siatkowej i koszykowej. Aktywnie uczestniczyli w zabawach w wodzie podczas pobytów na kąpielisku. Odbywały się zajęcia praktyczne, w czasie których uczestnicy tworzyli plakaty oraz inscenizacje tematyczne. W ramach programu obozu zorganizowane zostały wycieczki do Lidzbarka Warmińskiego, Stoczka Klasztornego, Fromborka i w drodze powrotnej do Gniewkowa pod Grunwald. Uwieńczeniem poszczególnych wyjazdów było tworzenie tematycznych prac plastycznych („Najciekawsze miejsce na Warmii) oraz literackich („Tworzymy legendę o wybranym miejscu na Warmii”). Fantazja naszych dzieci jest bez granic.

Podsumowaniem całego obozu był bieg patrolowy, podczas którego uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu realizowanych treści programu profilaktycznego, treści harcerskich oraz turystycznych dotyczących poznanych miejsc na Warmii.

Na duże uznanie zasługuje kultura naszych zuchów i harcerzy podczas trwania obozu. Swoim zachowaniem wprowadzali w pozytywne zdumienie ludzi, którzy              w bezpośredni lub pośredni sposób mieli z nimi styczność.

Taką reklamę naszego miasta na Warmii pozostawili nasi wychowankowie z gniewkowskiego Szczepu ZHP.

Krótka fotorelacja tu: nasze fotki

Z harcerskim CZUWAJ

phm Maria Świderska

 

Galeria

Ostatnio dodane