Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

1.10.2021 r. – XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

 

Już od kilku lat w naszej szkole 1 października świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tego święta jest uzmysłowienie uczniom, że tabliczka mnożenia wcale nie musi być udręką i koszmarem, wiecznym wyrzutem sumienia niektórych uczniów na lekcjach matematyki i innych przedmiotów ścisłych, ale może się stać źródłem radości, przyjemności i zadowolenia, jaką czerpiemy z zabaw matematycznych i logicznych, z pomyślnej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, organizatorem  głównym ŚDTM było Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Opiekunem święta w naszej placówce jest od początku nauczycielka matematyki, pani Joanna Pawelska, która pozyskała materiały w formie elektronicznej i udostępniła pozostałej grupie nauczycieli tego przedmiotu.

W tym roku konkursy tabliczki mnożenia odbywały się na lekcjach matematyki we wszystkich klasach od I do VIII, przy czym scenariusze lekcji różniły się w zależności od poziomu klasy. W związku z tym dzieci i młodzież rozwiązywały łamigłówki logiczne, rachunkowe, tropiły ukryte działania, odnajdywały mądrej sówce drogę wyłożoną październikowymi liśćmi z liczbami, by trafiła do kart z tabliczką mnożenia

W konkursach indywidualnych uczniowie zdawali swoisty egzamin z tabliczki mnożenia, w innych konkurencjach bawili się w grupach, rywalizując o zdobycie miejsca na podium klasowym, uzyskując mistrzowskie odznaczenia (papierowe) w czterech kolorach: żółtym, niebieskim, czerwonym i zielonym.

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią ten dzień i, jak zdążyliśmy zauważyć, już wyczekują analogicznego święta w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli i będą pamiętać o recepcie na zwycięstwo, czyli starożytnej maksymie: Trening czyni mistrza!

Zdjęcia ze swoich lekcji udostępniły nauczycielki matematyki, panie: Kornelia Dziatkowiak, Bernadetta Jaworek, Wioletta Królak i Joanna Pawelska.

Fotorelacja tu: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Galeria

Ostatnio dodane